pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava


 

 

 

     KAMENNÁ PREDAJŇA

             SANSPORT

SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328

 


Otváracie hodiny predajne SANSPORT 

Po - Pi - 11:00 - 18:00
So - 9:00 - 12:00
Ne - ZATVORENÉ

facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

 

 

 

 

 

 

 

 

MedoGastro - Hericium, acerola a zázvor v mede I MycoMedica®

- 5%

Využili sme prírodné poklady tradičnej čínskej medicíny a vysoko kvalitný český med. Med sme obohatili o prášok z huby hericium, ďalej o acerolu a zázvor. Na výrobu tohto medu používame kvetový med zo Včelí farmy Rokytník, z nedotknutej ekologicky unikátnej krajiny CHKO Broumovsko, teda z oblasti nezaťaženej priemyslom.

Pýši sa radom ocenení vrátane značky Regionálna potravina.

Hmotnosť obsahu: 400g

vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

Výrobca: MycoMedica®
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: medogastro
Dostupnosť: skladom 2 ks
11.08 bez DPH
13.30 ks
Pôvodná cena 14, Zľava 5 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

medicinalny med obohateny vitalnymi hubami cinskej mediciny od mycomedica gastro

MedoGastro

Hericium, acerola a zázvor v mede I MycoMedica®


Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Med je skvelá, pre telo prospešná potravina, po ktorej je dobré siahnuť nielen pri problémoch spojených s nástupom zimy, ale aj preventívne na zvýšenie odolnosti a ako zdroj dôležitých vitamínov, minerálov a aminokyselín.

Táto všestranná prírodná látka sa používa v tradičnej medicíne po tisíce rokov rovnako ako huby a bylinky tradičnej čínskej medicíny. To nás inšpirovalo k vytvoreniu radu veľmi kvalitných medov obohatených o extrakty z tých najsilnejších medicinálnych húb a preverených bylín.

Druh a pôvod medu má zásadný vplyv na to, ako efektívne ovplyvní rovnováhu organizmu. Preto sme sa rozhodli pre medy z farmy Rokytník, ktorá sa špecializuje na výrobu veľmi kvalitných medov z ekologicky nezaťažených lesov a lúk.

medogastro acerola vitamin c hericium zazvor v mede mycomedica

Hmotnosť obsahu: 400g


Zloženie:
med kvetový pastový – 95 % (krajina pôvodu ČR)
acerola (Malpighia glabra) extrakt z plodu 25 % vitamínu C – 2,8 %
korálovec ježatý (Hericium erinaceus) prášok z plodnice - 2 %
zázvor sušený (Rhizoma zingiberis) - 0,2 %
 
Výživové údaje na 100g:
Energetická hodnota 1480 kJ/353 kcal
Tuky <0,1 g
  z toho nasýtené mastné kyseliny <0,1 g
sacharidy 86,7g
  z toho cukry 78g
Vláknina <0,5g
bielkoviny 0,27g
soľ 0,015g

Schválené zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ:

Zázvor lekársky (Zingiber officinale)

 • Svaly
 • Tonus, vitalita, energia, únava
 • Normálna hladina cukru v krvi
 • Normálna činnosť kardiovaskulárneho systému
 • Normálne trávenie
 • Prirodzená obranyschopnosť - imunitný systém
 • Zdravie počas cestovania
 • Normálna funkcia dýchacích ciest
 • Skoré tehotenstvo
 • Metabolizmus sacharidov
 
Viac informácií nájdete vo verejne dostupných zdrojoch na internete.
 
vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop
 

Dávkovanie:

 • 1 čajová lyžička 1x denne
 • môžete pridať do jogurtu, ovsenej kaše či len tak na lyžičku

medicinalny med obohateny vitalnymi hubami cinskej mediciny od mycomedica gastro
vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

Základy našej spoločnosti MycoMedica stoja na pevných pilieroch, ktorými sú:

KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ

Dôraz na životné prostredie

Vačšina našej hubovej suroviny pochádza z Číny. Pre súdobú Čínu nie je často ekológia životného prostredia prioritou. Je preto ťažké, ale zároveň nevyhnutné, hľadať na pestovanie medicinálnych húb úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu. MycoMedica používa predovšetkým huby pestované v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi, kde sú oblasti civilizáciou prakticky nedotknuté. Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými je potrebné hubovú surovinu bezpodmienečne chrániť.

Testovanie v Agrolabe 

Všetka hubová surovina, ktorú používame na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Tieto testy sme schopní na vyžiadanie predložiť.

Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab, sme teraz rozšírili o testovanie na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs), ktoré majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú spojitosť aj s kardiovaskulárnymi chorobami. Viď tu. 

Finálna výroba našich produktov prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Na výrobu používame štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.


Ako teda vybrať naozaj kvalitný produkt z medicinálnych húb?

Prášok alebo extrakt?

Pokiaľ chceme využiť čo najviac účinných látok z húb, musíme ich spracovať tak, aby sme narušili chitínový obal hubovej bunky. Človek nemá potrebné enzýmy na strávenie chitínu, takže pri trávení nedokáže uvoľniť účinné látky z bunkovej steny huby a vylúči ich. 

Možnosti spracovania:

a) odvary

Zo sušených húb je možné vyrobiť odvar. Na túto tradiční metódu je však potrebné veľké množstvo húb, aby sme dosiahli terapeutické účinky.

b) hubový prášok alebo biomasa

Sušené huby sa rozomelú na veľmi jemný prášok. Čiastočne sa tím naruší chitínový obal a telo je schopné z huby vyťažiť účinné látky.

c) extrakty 

Jemnou extrakciou horúcou vodou dokážeme prelomiť chitínovou bariéru a vyťažiť z huby maximálne množstvo účinných látok. Pri vačšine druhov húb je potrebné na konci procesu extrakcie vykonať ešte vyzrážanie etanolom (tzv. dvojitá extrakcia), keďže niektoré účinné látky sú vo vode nerozpustné.

Extrakcia je najoptimálnejším spracovaním húb na lekárske účely. Aj preto je drvivá vačšina lekárskych štúdií vykonávaná s extraktmi, a nie s hubovým práškom.

Hlavnými, ale zďaleka nie jedinými účinnými látkami medicinálnych húb sú polysacharidy (a to hlavne β-(1, 3)-D-glukány). Kým v sušenom prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidov v našich extraktoch ich je 30%.

Pádnym argumentom pre huby MycoMedica je aj to, že s našimi produktmi pracuje celý rad lekárov a terapeutov čínskej medicíny, ktorí s nimi majú tú najlepšiu skúsenosť. Viď tu.

Produkty MycoMedica používame sami aj v našej ordinácii, takže máme každodennú spatnú vazbu o ich priaznivých účinkoch.

Na čo si dať pri výbere pozor

Niektoré firmy používajú k úprave hubovej suroviny obyčajný škrob, aby dosiahli vyššieho percenta obsiahnutých polysacharidov. Bežné laboratórium rozdiel nespozná. Avšak táto surovina má minimálne terapeutické účinky. Pokiaľ vôbec nejaké má. Spolu s nemeckými kolegami podľa nového testujeme všetku hubovú surovinu, aby obsahovala len vysoko kvalitné hubové polysacharidy.

Niektoré čínske firmy k tomu, aby dosiahli mikrobiologickej čistoty extraktov, vystavujú huby pôsobeniu rádioaktívneho žiarenia, ktoré mikroorganizmy ničí. Zdôrazňujeme, že produkty MycoMedica nie sú ožarované v žiadnej fáze výroby.

Overené suroviny

Niektorí čínski výrobcovia nerešpektujú tradičné postupy výroby. Napríklad sušenie húb musí prebiehať pozvoľna a pokiaľ možno na slnku. Aj preto je pre nás dôležitá spolupráca len s preverenými pestovateľmi a spracovatelmi hubovej suroviny. Vo svojich produktoch nepoužívame žiadnu nepreverenú surovinu.


Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ neberieme na ľahkú váhu.

Vďaka tomu sme sa postupne stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z medicinálnych húb.


vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

lieciva huba hericium kvalita testovane v laboratoriu TCM mycomedica proti paleniu zahy travenie zaludok

RECENZIE

Medicinálnu hubu Hericium som začal používať kvôli páleniu záhy. Vyskúšal som celý rad potravín aj rád, ktoré údajne pomáhajú na pálenie záhy, ale s výsledkom som nebol spokojný. Dozvedel som sa o hube Hericium a povedal som si, že za skúšku nič nedám. Som rád, že som do toho išiel, Hericium zabrala.


Tatko trpí Alzheimerovou chorobou, na internete som našla Hericium a dala som na skúsenosti ľudí, ktorí boli s hubou spokojní. Aj keď sa choroba nedá liečiť, je možné ju zastaviť. Po jedinom balení sa tatko cítil lepšie a mal viac energie. Rozhodne budeme v dávkovaní pokračovať.


Dobrý deň, medicinálne huby v MycoMedica nakupujem pre celú rodinu, účinky máme teda odskúšané na vlastnej koži. Hericium som kúpila pre dedka s Parkinsonom. Už po niekoľkých baleniach došlo k viditeľnému zlepšeniu. Odporúčam medicinálne huby MycoMedica aj naďalej.


Hericium som kúpil kvôli prekonanej neuroborelióze. Mal som problém s krátkodobou pamäťou. Začal som užívať kapsule podľa návodu. V prvých dňoch som zmenu nepozoroval, ale už o 2 týždne bola zmena markantná. Hericium pomáha na zlepšenie činnosti mozgu, vzhľadom na to, že podľa skúseností Hericium zaberá aj na Alzhaimera, verím, že bude skvele zaberať aj ďalej. Ďakujem.


Už pol roka používam Hericium a Reishi kvôli poruchám spánku. Som maximálne spokojný.


Kto zažil žalúdočné vredy, tak vie, o čom píšem. Pálivá, tupá bolesť v oblasti nadbruška mi komplikovala život, nemala som chuť do jedla a musela som vyhľadať lekára. Hľadala som možnosti liečby žalúdočných vredov a zaujala ma huba Hericium, naozaj zabrala. Ak trpíte žalúdočnými vredmi, rozhodne ju vyskúšajte.


Po prekonanej borelióze som mala problémy s vyjadrovaním aj pravidelným točením hlavy. Beriem Hericium spoločne s Reishi a som veľmi spokojná.


Rada by som sa podelila o skvelú skúsenosť s hubou Hericium. Na začiatku roka sa mi výrazne zhoršil zdravotný stav. Bola som veľmi unavená a chcela som len spať. Okrem únavy som začala omdlievať, trápili ma psychické problémy a mala som veľký strach, že ide o vážnu chorobu. Na internete som narazila na medicinálne huby, o ktorých som predtým nepočula. Rozhodla som sa, že Hericium, ktoré malo pomôcť s príznakmi, vyskúšam. Zo začiatku som bola skeptická, ale po 14 dňoch užívania sa všetko vrátilo do pôvodného stavu. Nezostáva mi nič iné, len odporúčať túto hubu všetkým mojim známym.


Hľadal som nejaký prírodný doplnok stravy na zlepšenie pamäti. Páčilo sa mi, že Hericium okrem zlepšenia kognitívnych funkcií zlepšuje aj imunitný systém. S prípravkom som spokojný.


Dobrý deň, už od 30 rokov bojujem s depresiami, nechcem však užívať antidepresíva. V časopise som narazila na článok o medicinálnych hubách. Povedala som si, že ich vyskúšam. Začala som brať Hericium a Cordyceps. Cítim sa lepšie a pociťujem výrazné zlepšenie mojich depresívnych stavov.


Dávam si Hericium erinaceus pravidelne cez skúškové obdobie a potvrdzujem jej účinky. Sústredenie, pamäť, zlepšenie mentálnych schopností.


Na huby nedám dopustiť. Dávali sme ockovi s rakovinou žalúdka odporúčanú kombináciu Hericium, Coriolus a Chaga. Hoci je vysokého veku, tak liečba išla prekvapivo ľahko. Dnes si dáva huby už skôr preventívne. Ďakujeme.


Super na žalúdočnú neurózu. Už žiadne tlaky.


Užívam už tretiu dózu hericia a som nadmieru spokojný, upravilo sa mi pálenie záhy, žalúdočné šťavy už tak nestúpajú, cítim sa lepšie, myslím, že mám aj viac energie...

 

certifikat kvality hericium mycomedica medicinalne huby tradicna cinska medicina

 

 

K vybranému produktu sa hodí: