pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava


 

 

 

     KAMENNÁ PREDAJŇA

             SANSPORT

SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328

 


Otváracie hodiny predajne SANSPORT 

Po - Pi - 11:00 - 18:00
So - 9:00 - 12:00
Ne - ZATVORENÉ

SKRÁTENÉ OTVÁRACIE HODINY

PONDELOK  17.6.2024 - 14:00 - 18:00

facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

 

 

 

 

 

 

 

 

DuoLife Fiber Powder I Vláknina v prášku

NOVINKA

Váš zdroj vlákniny z prírodných surovín najvyššej kvality vo forme prášku podporuje optimálnu funkciu tráviaceho traktu.

DUOLIFE Fiber Powder je doplnok stravy vo forme vrecúšok obsahujúci komplex rozpustnej vlákniny až zo 4 zdrojov (vo forme značkových ingrediencií) a patentovanú značkovú nukleotidovú receptúru z kvasiniek Saccharomyces cerevisiae.

Prípravok je zložený z najkvalitnejších surovín prírodného pôvodu a je veľmi bohatým zdrojom diétnej vlákniny.

Obsah: 15 x 10g

100% NATURAL & VEGAN
Neobsahuje konzervačné látky ani GMO

duolife produkty zlava akcia zdravie detox chudnutie odkyslenie organizmu bio vitalita klbova vyziva chlorofil kolagen vitamn c aloes keratin

Výrobca: DuoLife
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: DLPOPFIPOZ0200
Dostupnosť: skladom 1 ks
39.08 bez DPH
46.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

duolife fiber prirodna vlaknina v prášku pre zdrave creva a pokozku do varenia napoja smoothie sansport vyzivove doplnky

DuoLife Fiber Powder

Váš prírodný zdroj vlákniny v prášku.

DuoLife Fiber Powder je výživový doplnok vo forme vrecúšok, ktorý obsahuje komplex rozpustnej vlákniny až zo 4 zdrojov (ako značkové zložky) a patentovaný, značkový nukleotidový vzorec z kvasiniek Saccharomyces cerevisiae. Prípravok je zložený z prírodných surovín najvyššej kvality a je bohatým zdrojom vlákniny. Zdravie podporujúce účinky zložiek obsiahnutých v doplnku stravy boli zdokumentované klinickými štúdiami.

Prečo sa oplatí užívať vlákninu

Vláknina (diétna/výživová vláknina) má veľmi dôležitú výživovú funkciu, aj keď nie je trávená v tráviacom trakte a neabsorbuje sa do krvného obehu. Má však veľmi pozitívny vplyv na mnohé metabolické a fyziologické procesy v ľudskom tele a zaraďuje sa do skupiny tzv. PREBIOTÍK.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mal byť odporúčaný denný príjem vlákniny pre dospelých 20-40 g1. Inštitút pre potraviny a výživu uvádza pre Poľsko normu 30-35 g na deň pre dospelých. Ďalším ukazovateľom denného príjmu je odporúčanie 14 g vlákniny/1000 kcal v strave/deň. Priemerná denná spotreba vlákniny v Poľsku v roku 2016 predstavovala iba 15,4 g na osobu2. Vedecké pozorovania ukazujú, že spoločnosti konzumujúce viac vlákniny (do 30–40 g/deň) majú nižšie percento tráviacich, obehových a imunitných problémov a s tým súvisiacich zdravotných problémov.

duolife fiber novinka prášková vláknina z prírodného zdroju vegan bio vyzivove doplnky sansport


Vedeli ste, že DuoLife Fiber je odporúčaný ako podporná liečba u:

 
- osôb, ktoré chcú denne podporovať normálnu funkciu tráviaceho traktu
- osôb, ktoré chcú podporiť správne vstrebávanie živín z tráviaceho traktu
- osôb s problémami v tráviacom trakte spojenými s poruchami prirodzenej črevnej mikroflóry alebo so zápalovými problémami
- osôb so zápchou alebo problémami so spomaleným prechodom čriev
- osôb, ktoré sa starajú o zdravú telesnú hmotnosť, vďaka tomu, že výrobok podporuje proces chudnutia, pomáha znižovať - chuť do jedla a poskytuje dlhodobý pocit sýtosti
- osôb, ktoré dodržiavajú takzvanú LOW FODMAP diétu
- osôb, ktoré sa starajú o správnu hladinu glukózy a cholesterolu v krvi
- osôb, ktoré dodržiavajú tzv. LOW F diétu a chcú podporiť optimálne zdravie ciev a zdravý krvný tlak
- osôb, ktoré chcú podporiť detoxikačné a antioxidačné procesy v tele

V čom je DuoLife Fiber iný?

 

Vysoký obsah rozpustnej vlákniny

 
Existujú dve frakcie vlákniny: rozpustná a nerozpustná, ktoré majú mierne odlišné fyziologické funkcie. Rozpustnú vlákninu tvoria najmä pektíny, gumy, rastlinné slizy, niektoré hemicelulózy, beta-glukány a iné vo vode rozpustné zlúčeniny.
 
Rozpustná vláknina:
- napučí v črevách vďaka vode a zvýší hustotu tráveniny
- predlžuje čas črevného tranzitu
- je médiom pre prospešné črevné baktérie a stimuluje vývoj bakteriálnej mikroflóry hrubého čreva (prebiotický efekt)
- zvyšuje pocit plnosti, pomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť a podporuje chudnutie
- pomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi, podporuje funkciu ciev a optimálny krvný tlak. Účinok podporujúci optimálne funkcie obehového systému ukazuje hlavne frakcia rozpustnej vlákniny
- prispieva k oddialeniu procesu absorpcie glukózy v tenkom čreve a zníženiu sekrécie inzulínu, čím pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi
- uvoľňuje fekálnu hmotu, čo pomáha predchádzať zápche
- podporuje vstrebávanie minerálov z čreva
- má pozitívny vplyv na imunitu organizmu
 
Nerozpustnou vlákninou je predovšetkým celulóza a lignín. Jej funkciou je predovšetkým podpora peristaltiky gastrointestinálneho traktu a zvýšenie objemu stolice.

4 zdroje rozpustnej vlákniny

DuoLife Fiber je 100 % prírodné zloženie na základe vysokého obsahu rozpustnej značkovej vlákniny a ďalších zložiek, ako je ASTRAGIN® – vyhradená formula rastlinných extraktov z ženšenu notoginseng (Panax notoginseng) a kozinca blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN® – vyhradená formula extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata).

Klinicky testované zložky

Zložky produktu boli zdokumentované v mnohých klinických štúdiách.

Vyhradená formula FIBREGUM

FIBREGUM je vyhradená formula rozpustnej akáciovej vlákniny získavanej z akácie rastúcej v Afrike.

Vyhradená formula SUNFIBER®

SUNFIBER® je organická, čiastočne hydrolyzovaná guma z indickej klastrovej fazule na báze galaktomananu. Nie je to však taká istá guma ako bežne používaná guarová guma. Na rozdiel od „klasickej” guarovej gumy má nižšiu molekulovú hmotnosť (20–50 kDa oproti 300–8000 kDa pre nehydrolyzovanú gumu), preto sa vyznačuje oveľa nižšou viskozitou (2 000-krát nižšou), ktorá uľahčuje prípravu ľahko stráviteľnej formuly, ktorá je bezpečná aj vo veľkých porciách. Navyše, na rozdiel od guarovej gumy, sa získava miernym procesom enzymatickej hydrolýzy pri nízkej teplote (37 °C) iba z endospermu semien. SUNFIBER® má dokumentované klinické a predklinicky prospešné PREBIOTICKÉ zdraviu prospešné účinky, vyznačuje sa úplne pomalou fermentáciou, šetrnou pre črevá.

Vyhradená formula BOSWELLIN®

Kyseliny boswellové odvodené z vyhradenej formuly extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN® – pomáhajú bojovať proti zápalom v črevách a pomáhajú tiež zmierňovať symptómy spojené so zápalovými ochoreniami čriev.

Vyhradená formula ASTRAGIN®

ASTRAGIN® je patentovaný prípravok s biologickými účinkami zdokumentovaný v 16 testoch in vitro a 8 testoch in vivo. Podľa výsledkov týchto testov synergická formula:

- pomáha pri absorpciu peptidov, aminokyselín, mastných kyselín, vitamínov a fytonutrientov z gastrointestinálneho traktu, preto je vhodné DuoLife Fiber používať s jedlom a inými výživovými doplnkami DuoLife, ako aj s kokteilmi Shape Code®
- podporuje regeneráciu poškodeného črevného epitelu
- pomáha pri boji proti zápalom v črevách
- podporuje funkcie a množenie črevnej mikroflóry
- podporuje imunitné funkcie črevného epitelu

Schválené pre LOW FODMAP

Diéta LOW FODMAP je diéta s priaznivým nízkym obsahom slabo absorbovaných a rýchlo fermentujúcich uhľohydrátov s krátkym reťazcom, s vysokým osmotickým tlakom (ako je laktóza, fruktóza alebo polyoly). Vďaka tomu pomáha udržiavať optimálny stav tráviaceho traktu, čím prispieva k minimalizácii chorôb, ako je plynatosť a črevné ťažkosti, obzvlášť u ľudí so syndrómom dráždivého čreva alebo s intoleranciou laktózy.
Formuly na báze vlákniny obsiahnuté v produkte, najmä SUNFIBER®, sú prospešné pre diétu LOW FODMAP, pretože pomaly fermentujú a sú šetrné k črevám. Produkty fermentácie vlákniny sa časom uvoľňujú pomaly, preto používanie SUNFIBER® pomáha minimalizovať nadúvanie spojené s príliš rýchlou črevnou fermentáciou.
Obrázok 1: SUNFIBER® ako prospešná vláknina v LOW FODMAP diéte.

Synergizmus pôsobenia

Vláknina obsiahnutá v SUNFIBER® a FIBREGUM podporuje optimálnu funkciu tráviaceho traktu, podporuje peristaltiku čriev, reguluje pohyb čriev, pomáha predchádzať plynatosti a chronickej zápche. Podporuje množenie prospešných črevných baktérií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom v hrubom čreve (tzv. postbiotiká).

Menej je viac

Zloženie neobsahuje: lepok, pridané umelé príchute a vône, umelé plnidlá a je bez GMO.

Vegan

Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

Pohodlné dávkovanie

Tekutina pripravená na priamu spotrebu
 

 
 Prečo je DuoLife Fiber dostupný v dvoch variantoch?

vláknina pre zdrave creva duolife fiber novinka 2021 vyzivove doplnky

DuoLife Fiber I Tekutá forma

DuoLife Fiber podporuje správnu funkciu tráviaceho traktu a pomáha pri vstrebávaní ďalších živín zo stravy. Pomáha tiež bojovať proti zápalom v črevnej oblasti. Je pripravený v tekutej forme na priamu konzumáciu.

vláknina v prasku pre zdrave creva duolife fiber novinka 2021 vyzivove doplnky

DuoLife Fiber Powder I Forma prášku

DuoLife Fiber Powder podporuje optimálne funkcie tráviaceho traktu, imunitného a nervového systému. Jeho základom sú zložky s výraznými prebiotickými účinkami. Môžete ho pridať do nápoja alebo do jedla. Podporuje diétu LOW FODMAP.


Popis výrobku:

Forma: prášok

Objem: 20 vreciek po 10g


Dávkovanie:

Dospelí a deti nad 12 rokov: Denne si nasypte do jedla alebo nápoja 1–2 vrecúška a dobre premiešajte. Konzumujte hneď po príprave. Odporúča sa zapiť ďalším pohárom vody alebo iným nápojom. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dennú dávku.

Deti od 6 do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy: Používanie produktu je povolené po predchádzajúcej konzultácii s lekárom. Odporúča sa používať 1/4-1 vrecúška denne, v závislosti od veku príjemcu a odporúčaní lekára.

Výrobok nie je určený pre deti do 6 rokov.

Produkt by ste mali vždy zapiť dostatočným množstvom tekutín, pretože nedostatočný príjem tekutín môže spôsobiť zápchu.

Medzi užívanými liekmi a príjmom vlákniny by sa mal dodržiavať ODSTUP, pretože potraviny bohaté na vlákninu môžu znížiť vstrebávanie liekov z tráviaceho traktu.

Liečba sa odporúča 1 hodinu pred alebo aspoň 2 hodiny po príjme vlákniny.

Produkt je možné použiť napr. na zahustenie polievok alebo omáčok a pečených výrobkov.


Skladovanie: Skladujte v izbovej teplote, v mieste nedostupnom pre malé deti.

Vedľajšie účinky: Na začiatku užívania sa na pokožke môže vyskytnú ekzém - je to veľmi pozitívna reakcia svedčiaca o čistení organizmu. Vtedy je nutné zvýšiť príjem čistej pitnej vody a príznak sa čoskoro stratí.

Zloženie: NUTRIOSE®* – vyhradená formula rozpustnej kukuričnej vlákniny, SUNFIBER®** – vyhradená formula rozpustnej vlákniny z indickej klastrovej fazule (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomananové vlákno), INAVEA® BAOBAB ACACIA*** – vyhradená formula rozpustnej výživnej vlákniny vo forme zmesi organickej dužiny plodov baobabu (Adansonia digitata) a organickej akáciovej gumy (Acacia Seyal), IMMUNEL®*** – vyhradená formula kvasiniek Saccharomyces cerevisiae štandardizovaná na 60 % obsah nukleotidov.

* NUTRIOSE® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Roquette Frères.
** SUNFIBER® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd.
*** INAVEA™ BAOBAB ACACIA a IMMUNEL™ sú ochranné známky spoločnosti Nexira.

Kontraindikácie: Precitlivenosť na niektorú zo zložiek výrobku. Prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

NEOBSAHUJE žiadne konzervačné látky ani stabilizátory. Najvyššia kvalita výrobku zaručí najlepšiu stráviteľnosť.

duolife bez konzervacnych latok, bez GMO, netestovane na zvieratach. 100% stravitelne, vyzivove doplnky logo

 
 
duolife produkty zlava akcia zdravie detox chudnutie odkyslenie organizmu bio vitalita
 
1. Bojarowicz, H., & Dźwigulska, P. (2012). Výživové doplnky Časť II. Vybrané zložky potravinových doplnkov a ich účel. Hygeia Public Health, 47(4), 433-441.
2. Kołodziejczyk, P., & Michniewicz, J. (2018). Obilné zrná a výrobky z nich ako zdroj vlákniny. Potraviny: veda-technológia-kvalita, (3 (116)), 5-22.
3. Bienkiewicz, M., Bator, E., & Bronkowska, M. (2015). Vláknina a jej význam v prevencii zdravia. Probl Hig Epidemiol, 96(1), 57-63.
4. Juhel, C., Tosini, F., Steib, M., Wils, D., Guerin-Deremaux, L., Lairon, D., & Cara, L. (2011). Cholesterol-lowering effect of non-viscous soluble dietary fiber NUTRIOSE (R) 6 in moderately hypercholesterolemic hamsters. Indian journal of experimental biology, 49(3), 219-228.
5. Guerin-Deremaux, L., Ringard, F., Desailly, F., & Wils, D. (2010). Effects of a soluble dietary fibre NUTRIOSE® on colonic fermentation and excretion rates in rats. Nutrition research and practice, 4(6), 470.
6. Li, S., Guerin-Deremaux, L., Pochat, M., Wils, D., Reifer, C., & Miller, L. E. (2010). NUTRIOSE dietary fiber supplementation improves insulin resistance and determinants of metabolic syndrome in overweight men: a double-blind, randomized, placebo-controlled study. Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism, 35(6), 773-782.
7. Velázquez, M., Davies, C., Marett, R., Slavin, J. L., & Feirtag, J. M. (2000). Effect of oligosaccharides and fibre substitutes on short-chain fatty acid production by human faecal microflora. Anaerobe, 6(2), 87-92.
8. Pylkas, A. M., Juneja, L. R., & Slavin, J. L. (2005). Comparison of different fibers for in vitro production of short chain fatty acids by intestinal microflora. Journal of medicinal food, 8(1), 113-116.
9. Naito, Y., Takagi, T., Katada, K., Uchiyama, K., Kuroda, M., Kokura, S., ... & Yoshikawa, T. (2006). Partially hydrolyzed guar gum down-regulates colonic inflammatory response in dextran sulfate sodium-induced colitis in mice. The Journal of nutritional biochemistry, 17(6), 402-409.
10. Heini, A. F., Lara-Castro, C., Schneider, H., Kirk, K. A., Considine, R. V., & Weinsier, R. L. (1998). Effect of hydrolyzed guar fiber on fasting and postprandial satiety and satiety hormones: a double-blind, placebo-controlled trial during controlled weight loss. International Journal of Obesity, 22(9), 906-909.
11. Slavin, J. L., & Greenberg, N. A. (2003). Partially hydrolyzed guar gum: clinical nutrition uses. Nutrition, 19(6), 549-552.
12 Yoon, S. J., Chu, D. C., & Juneja, L. R. (2008). Chemical and physical properties, safety and application of partially hydrolized guar gum as dietary fiber. Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition, 42(1), 1-7.
13. Min, Y. W., Park, S. U., Jang, Y. S., Kim, Y. H., Rhee, P. L., Ko, S. H., ... & Chang, D. K. (2012). Effect of composite yogurt enriched with acacia fiber and Bifidobacterium lactis. World Journal of Gastroenterology: WJG, 18(33), 4563.
14. Jensen, C. D., Spiller, G. A., Gates, J. E., Miller, A. F., & Whittam, J. H. (1993). The effect of acacia gum and a water-soluble dietary fiber mixture on blood lipids in humans. Journal of the American College of Nutrition, 12(2), 147-154.
15 % Coe, S. A., Clegg, M., Armengol, M., & Ryan, L. (2013). The polyphenol-rich baobab fruit (Adansonia digitata L.) reduces starch digestion and glycemic response in humans. Nutrition research, 33(11), 888-896.
16. van Buren, C. T., Kulkarni, A. D., & Rudolph, F. B. (1994). The role of nucleotides in adult nutrition. The Journal of nutrition, 124(suppl_1), 160S-164S.
17. Sanchez-Pozo, A., & Gil, A. (2002). Nucleotides as semiessential nutritional components. British Journal of Nutrition, 87(S1), S135-S137.

K vybranému produktu sa hodí: