pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava

 

 

 

 

 

 


VÝDAJNÉ MIESTO SANSPORT


SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328


Otváracie hodiny
SANSPORT - Molecova 4

PONDELOK - 11:00 - 18:00
UTOROK - 11:00 - 18:00
STREDA - 11:00 - 18:00
ŠTVRTOK - 11:00 - 18:00
PIATOK - 11:00 - 18:00
SOBOTA - 9:00 - 12:00
NEDEĽA - ZATVORENÉ


facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

Autorizovaný predajca značky Salomon - Premium partner Original Sansport Bratislava

 

 

 

 

 

 

 

Tinktúra 073 - Zúbková víla I YaoMedica®

Základom tinktúry ZÚBKOVÁ VÍLA sú čínske yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.

Balenie: 50ml

vitalne tinktura znacky yaomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

Výrobca: YaoMedica®
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: tinktura073
Dostupnosť: skladom 1 ks
Cena bez DPH: 10.75
12.90 ks

Zúbková víla -Tinktúry Yaomedica - Tradičná čínska medicína

Tinktúra Zúbková víla YaoMedica®

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť.

Keď príde reč na zuby, každý z nás trochu ztŕpne. Nikomu sa dvakrát nechce do zubárskeho kresla a tak skôr oceníme ,,babské rady" alebo siahneme po osvedčených bylinkách, ktoré nám uľavia. Ako napríklad bylinná tinktúra Zúbková víla. Jej doménov je rozhýbanie Xue Yu (krvných stáz) - rozbitie krvných blokád. Ideálny pomocník pri prerezávaní zúbkov. Najdôležitejšou bylinkou v zmesi je klinček vonný, ktorý zaisťuje dobré prekrvenie. Ďalej tinktúra obsahuje angeliku dahurskú a koreň ženšenu nepravého.


Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité.

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti.

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Zúbková víla tinktúra Yaomedica

Zloženie:

voda, alkohol
Ding Xiang - klinčekovec vonný, púčik - Flos caryophylli aromatici - 9,8g
La Jiao Gen - papričky Cayenne - Rad. capsici - 10,9g
Bai Zhi - angelika dahurská, koreň - Rad. angelicae dahuricae - 10,9g
San Qi - ženšen nepravý, koreň - Rad. pseudoginseng - 6,6g

Účinky Zúbkovej víly:

 
Klinčekovec vonný (Syzygium aromaticum, klinčeky):

Antioxidant
Normálna činnosť kardiovaskulárneho systému - Prekrvenie
Normálne trávenie - chuť do jedla
Libido
Normálne funkcie dýchacieho systému

Angelika čínska (Archangelica chinensis, koreň):

Osvieženie tela
Normálny stav kĺbov a chrupaviek - Metabolizmus
Normálnu činnosť urogenitálneho systému žien
Normálna funkcia krvného systému - Transport kyslíka
Antioxidant


Ženšen kórejský (Korean ginseng):

Duševný stav a výkon koncentrácie, koordinácie, stres
Fyzický výkon a stav - Kyselina mliečna
Erekcia
Únava, Pamäť, Slabosť - Vyčerpanie
Prirodzená obranyschopnosť - Imunitný systém
Vitalita
Sexuálne zdravie
Krvný obeh
Kognitívne a duševnú výkonnosť
Antioxidant
Normálna hladina glukózy v krvi


Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na stránkach špecialistu na tradičnú čínsku medicínu Milana Schirla.

vitalne tinktura znacky yaomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop
 

Dávkovanie:

  • na problematické miesta dutiny ústnej aplikujte prípravok priamo a vmasírujte do okolia zuba.
  • podľa potreby opakujte až trikrát denne
 
Obsah balenia:  50ml = 1100 kvapiek
 
Zmes vychádza z čínskeho receptu Chi Tong Tang
 
Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu. 

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať. Využiť môžete aj našu Poradňu.

Zúbková víla -Tinktúry Yaomedica - Tradičná čínska medicína

 

Základy našej spoločnosti MycoMedica stoja na pevných pilieroch, ktorými sú:

KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ

Dôraz na životné prostredie

Vačšina našej hubovej suroviny pochádza z Číny. Pre súdobú Čínu nie je často ekológia životného prostredia prioritou. Je preto ťažké, ale zároveň nevyhnutné, hľadať na pestovanie medicinálnych húb úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu. MycoMedica používa predovšetkým huby pestované v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi, kde sú oblasti civilizáciou prakticky nedotknuté. Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými je potrebné hubovú surovinu bezpodmienečne chrániť.

Testovanie v Agrolabe 

Všetka hubová surovina, ktorú používame na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Tieto testy sme schopní na vyžiadanie predložiť.

Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab, sme teraz rozšírili o testovanie na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs), ktoré majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú spojitosť aj s kardiovaskulárnymi chorobami. Viď tu. 

Finálna výroba našich produktov prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Na výrobu používame štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.


Ako teda vybrať naozaj kvalitný produkt z medicinálnych húb?

Prášok alebo extrakt?

Pokiaľ chceme využiť čo najviac účinných látok z húb, musíme ich spracovať tak, aby sme narušili chitínový obal hubovej bunky. Človek nemá potrebné enzýmy na strávenie chitínu, takže pri trávení nedokáže uvoľniť účinné látky z bunkovej steny huby a vylúči ich. 

Možnosti spracovania:

a) odvary

Zo sušených húb je možné vyrobiť odvar. Na túto tradiční metódu je však potrebné veľké množstvo húb, aby sme dosiahli terapeutické účinky.

b) hubový prášok alebo biomasa

Sušené huby sa rozomelú na veľmi jemný prášok. Čiastočne sa tím naruší chitínový obal a telo je schopné z huby vyťažiť účinné látky.

c) extrakty 

Jemnou extrakciou horúcou vodou dokážeme prelomiť chitínovou bariéru a vyťažiť z huby maximálne množstvo účinných látok. Pri vačšine druhov húb je potrebné na konci procesu extrakcie vykonať ešte vyzrážanie etanolom (tzv. dvojitá extrakcia), keďže niektoré účinné látky sú vo vode nerozpustné.

Extrakcia je najoptimálnejším spracovaním húb na lekárske účely. Aj preto je drvivá vačšina lekárskych štúdií vykonávaná s extraktmi, a nie s hubovým práškom.

Hlavnými, ale zďaleka nie jedinými účinnými látkami medicinálnych húb sú polysacharidy (a to hlavne β-(1, 3)-D-glukány). Kým v sušenom prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidov v našich extraktoch ich je 30%.

Pádnym argumentom pre huby MycoMedica je aj to, že s našimi produktmi pracuje celý rad lekárov a terapeutov čínskej medicíny, ktorí s nimi majú tú najlepšiu skúsenosť. Viď tu.

Produkty MycoMedica používame sami aj v našej ordinácii, takže máme každodennú spatnú vazbu o ich priaznivých účinkoch.

Na čo si dať pri výbere pozor

Niektoré firmy používajú k úprave hubovej suroviny obyčajný škrob, aby dosiahli vyššieho percenta obsiahnutých polysacharidov. Bežné laboratórium rozdiel nespozná. Avšak táto surovina má minimálne terapeutické účinky. Pokiaľ vôbec nejaké má. Spolu s nemeckými kolegami podľa nového testujeme všetku hubovú surovinu, aby obsahovala len vysoko kvalitné hubové polysacharidy.

Niektoré čínske firmy k tomu, aby dosiahli mikrobiologickej čistoty extraktov, vystavujú huby pôsobeniu rádioaktívneho žiarenia, ktoré mikroorganizmy ničí. Zdôrazňujeme, že produkty MycoMedica nie sú ožarované v žiadnej fáze výroby.

Overené suroviny

Niektorí čínski výrobcovia nerešpektujú tradičné postupy výroby. Napríklad sušenie húb musí prebiehať pozvoľna a pokiaľ možno na slnku. Aj preto je pre nás dôležitá spolupráca len s preverenými pestovateľmi a spracovatelmi hubovej suroviny. Vo svojich produktoch nepoužívame žiadnu nepreverenú surovinu.


Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ neberieme na ľahkú váhu.

Vďaka tomu sme sa postupne stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z medicinálnych húb.


vitalne tinktura znacky yaomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

K vybranému produktu sa hodí: