pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava


 

 

 

     KAMENNÁ PREDAJŇA

             SANSPORT

SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328

 


      Otváracie hodiny

PONDELOK    11:00 - 18:00
UTOROK         11:00 - 18:00
STREDA           11:00 - 18:00
ŠTVRTOK        11:00 - 18:00
PIATOK           11:00 - 18:00
SOBOTA           9:00 - 12:00
NEDEĽA          ZATVORENÉ 


facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čelovka PETZL Iko Core

- 10%

Ponuka čeloviek Petzl

Výrobca: PETZL
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: E104BA00
EAN: 3342540828704
Dostupnosť: skladom 2 ks
78.60 bez DPH
94.32 ks
Pôvodná cena 104.80, Zľava 10 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Čelovka PETZL Iko Core

Ľahká čelovka s kombinovaným svetlom a hlavovým pásikom AIRFIT. IKO CORE kombinuje niekoľko technológií a poskytuje svetelný tok 500 lúmenov pri hmotnosti iba 79 g. Hlavový pásik AIRFIT, ultra tenké telo svietidla a zdroj energie na zadnej strane hlavy znamenajú, že čelovka je dokonale vyvážená a pohodlná, takže ju takmer nepostrehnete. Diódy sú optimálne rozmiestnené a vyžarujú uniformné svetlo. Vďaka technológii HYBRID CONCEPT sa IKO CORE dodáva s dobíjacím akumulátorom CORE a je tiež kompatibilná s klasickými batériami AAA. Je dokonale univerzálna a môžete ju nosiť aj na krku, alebo použiť ako lampu uloženú v špeciálnom sáčku. Možno ju zložiť do minimálnych rozmerov, čo je praktické pre outdoorové aktivity.

Ergonomická a pohodlná vďaka hlavovému pásiku AIRFIT (Petzl patent):

 • Inovatívny a jednoduchý dizajn s polotuhým pásikom a ultra tenkým telom svietidla. Batériové puzdro v zadnej časti rozkladá záťaž rovnomerne po celej hlave, čelovka je dokonale vyvážená a takmer nerozpoznateľná na hlave
 • Vodeodolný hlavový pásik odoláva potu a dažďu
 • Tenký pásik má malú plochu dotyku s pokožkou a zlepšuje cirkuláciu vzduchu pri dynamických aktivitách
 • Rýchle a jednoduché nastavenie veľkosti

Optimálne vizuálne pohodlie:

 •  Ľahká a výkonná: 500 lumenov a púhych 79 g
 • Niekoľko diód vyžarujúcich homogénna svetlo
 • Dva typy kužeľa (zaostrený a zmiešaný) a niekoľko úrovní intenzity číreho svetla pre uspokojenie rôznych potrieb užívateľa: blízke okolie, pohyb a ďaleký dosvit.
 • Tri intenzity svietenia rýchlo a ľahko dostupné pomocou jediného prepínača.

Univerzálne a jednoduché použitie:

 • HYBRID CONCEPT: IKO CORE sa dodáva s dobíjacím akumlátorOM CORE a je kompatibilný s klasickými batériami AAA. Svietidlo rozpozná zdroj energie a upraví si automaticky parametre
 • IKO s batériami: 350 lumenov, IKO s akumulátorom CORE: 500 lumenov
 • Možno ju používať niekoľkými spôsobmi: na hlave, na krku, položenú na stole, pripevnenú na stanový prút, alebo strom ...
 • Skladovacie vrecúško môže poslúžiť aj ako lampa, rozptyľuje svetlo do okolia užívateľa
 • Indikátor stavu batérií signalizuje stav pri každom zapnutí alebo vypnutí
 • Dve funkcie zámku LOCK zabráni náhodnému zapnutiu v batohu
 • Možno ju zložiť do minimálnych rozmerov do skladovacieho obalu
 • Kompatibilná s prilbami Petzl

Parametre definované podľa normy ANSI/PLATO FL 1

Druh svetla Intenzita Svetelný tok Dosvit Doba svietenia Rezerva
číre MAX BURN TIME 6 lm 10 m 100 h -
STANDARD 100 lm 45 m 9 h 2h30
MAX POWER 500 lm 100 m 2h30

4h30

IKO Core v akci

První zkušenosti našich ambasadorů s novou čelovkou Petzl IKO Core.

IKO Core v akci

 

Do prodejen právě přichází nové čelovky Petzl IKO Core a naši ambasadoři Michal Sabovčík a Michal Šnajdr vám o nich řeknou něco víc, protože přes léto měli možnost je pořádně otestovat.


Petzl IKO Core

MIŠO SABOVČÍK

Pochádza zo Spišskej Novej Vsi. S lezením začínal ako 14-ročný na Tomášovskom výhľade. Ako 21-ročný stál na Piku Lenina 7134m. Na konte má alpskú trilógiu najväčších severných stien, pôsobil na Great Trango v Karakorame, v zime prešiel za 15 dní celý hrebeň Tatier. Ako prvý Slovák stál s kamarátmi na vrchole patagónskeho Cerro Torre a podaril sa im aj prvovýstup na legendárny Fitz Roy! Mišo najviac miluje zimný alpinizmus a výzvy s tým spojené. Svoje potreby uspokojuje aj extrémnym speleo-horolezectvom, lietaním, vodáctvom, skialpinizmom či cyklistikou.

IKO do hor - horolezectví

Počas letného lezeckého eurotripu po Alpách som mal možnosť testovať novú čelovku Iko Core od Petzl. Okrem bežného používania pri nástupoch a zostupoch má čelovka ďalšiu skvelú možnosť využitia, keďže sa jej obal dá na ňu natiahnuť a slúži tak ako svietidlo napríklad do stanu.

Iko Core som mal so sebou pri výstupe na Cima Grande (severná stena)- Comiciho cesta VII, TD, 550 metrov), kde nás pri zostupe zastihla hmla a vďaka výbornej svietivosti 500 lm sa nám aj v tme a nepriaznivých podmienkach cesta hľadala ľahšie.

Pri výstupe na Piz Badile (severovýchodná stena)- Cassinova cesta VI+, TD-, 850 metrov a Aiguille de la République cestou République bananière 6C A0, 750 metrov som ju používal 3 dni na prístup, ako lampu v stane, pri bivakovaní na vrchole a zostupe, pričom som ju ani raz nenabíjal.

Pri lezení na Aiguille de la République nás zastihla búrka, počas ktorej sme museli zlaňovať a tu sa taktiež ukázala ako dostatočne spoľahlivá a vodeodolná.

Ako jej najväčšie výhody by som uviedol to, že váži len 79 g, perfektne sedí na prilbe aj hlave, má jednoduché ovládanie, svietivosť 500 lm a dlhú výdrž batérie, ktorá je dobíjatelná, alebo sa dá nahradiť troma AAA batériami. V tejto kombinácii je pre mňa Iko Core v súčastnosti najlepšou voľbou na hory.

www.michalsabovcik.com

 

 

Petzl IKO Core

MICHAL ŠNAJDR

Je to milovník hor a outdoorových aktivit. Zajímá se především o vytrvalostní sporty v horách, skialpinismus a trail running. Ve dvou letech mu byl diagnostikován osteosarkom pravé paže a musel podstoupit její amputaci a mnoho chemoterapií. Většinu svého času tráví v horách a rád se účastní vytrvalostních závodů trail runningu a skialpinismu.

IKO na trail - trailrunning

Petzl nedávno představil novou minimalistickou čelovku IKO core s futuristickým designem a poslal mi jednu na testování. IKO core na první pohled vypadá úplně jinak než běžná čelovka, nemá žádný popruh a celá konstrukce je tvořena měkkým plastem a gumovým provázkem, který umožňuje pohodlné přizpůsobení pro vaši hlavu. Podobá se spíše Petzl Nao+, baterii najdete v zadní části, nicméně čelovka je mnohem lehčí (79 gramů) a pohodlnější. A pohodlnost je asi tou největší předností této čelovky. Plastový rám je tvořen z měkkého ohebného, avšak nezlomitelného materiálu, což je oproti klasickému popruhu příjemná inovativní změna. Samozřejmostí je kompatibilita rámu se všemi helmami Petzlu. Měl jsem ji na hlavě více jak 9 hodin při nočním přeběhu jednoho hřebene na Stubaii a při běhání neskutečně příjemně drží na hlavě bez jakéhokoli “hopsání”, až kolikrát ani necítíte, že ji máte.

Výkonem na svou velikost opravdu nezaostává, čelovka má tři módy – maximální výkon 500 lumenů s výdrží až 2,5 hodiny, střední výkon 100 lumenů s výdrží 9 hodin a úsporný režim 6 lumenů s výdrží 100 hodin.  Pro mě je to perfektní kombinace jak pro běh, tak skialpy či kempování. A pokud jde o kemping, k čelovce dostanete i transportní taštičku, kterou můžete využít jako lampion pro osvícení celého stanu. IKO core se ovládá jedním tlačítkem vepředu a umožňuje i zamknutí proti nechtěnému zapnutí v batohu nebo v kapse.

Čelovka je napájena již ze známého akumulátoru Petzl Core, který nabijete přes micro USB za méně než tři hodiny a pokud plánujete delší přechody hor či expedice lze čelovku napájet třemi AAA bateriemi.

Když jsem čelovku poprvé dostal do ruky, byl jsem trochu skeptický, co se skladnosti týče. Plastový rám je samozřejmě hůře sbalitelný než popruh, jenže po pár hodinách užívání čelovky, se ji naučíte jednoduše složit a dát do taštičky, nebo jen tak hodit do batohu.

Za mě super novinka a další krok vpřed na trhu čelovek. Po modelech Swift RL a NAO+, které jsem doteď využíval asi nejvíce, je IKO důstojným následovníkem.

 

Více informací o Petzl IKO Core v našem katalogů zboží (klikněte na obrázek pro rychlý přístup)

Petzl IKO Core