Naposledy zobrazené

pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava

 

 

 

 

 

 


NAVŠTÍVTE NAŠU PREDAJŇU


SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328


Otváracie hodiny predajne SANSPORT: 

Po - Pi   11:00 - 18:00
So - Ne   ZATVORENÉ

Ponúkame aj individuálne
termíny mimo otváracích
hodín 0917 500 328.

Autorizovaný predajca značky Salomon - Premium partner Original Sansport Bratislava

 

 

 

 

 

 

 

Chaga I MycoMedica®

Chaga (alebo čaga) je po storočia súčasťou tradičnej ruskej a čínskej medicíny, ktorá verí v jej schopnosť oživovať a upokojovať telo aj ducha.

Podľa tradičnej čínskej medicíny vyživuje pečeň, ľadviny a srdce a taktiež podporuje a prečisťuje črevá.

Balenie: 90 kapsúl

vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

Kód produktu: chaga
Výrobca: MycoMedica®
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: skladom +2
Cena bez DPH: 24.08
28.90
ks

medicinalna vitalna huba chaga mycomedica - tradicna cinska medicina - posilnenie pecene ladvin a srdca

Chaga MycoMedica®

Podľa TČM vyživuje pečeň, ľadviny a srdce


ucinky podla tradicnej cinskej mediciny

Účinky podľa tradičnej čínskej medicíny

 • vyživuje pečeň, ľadviny a srdce
 • premieňa hlien
 • oživuje krv
 • upokojuje ducha, podporuje obrannú qi

charakteristika podla tradicnej cinskej mediciny

Charakteristika

 • teplota – teplá
 • chuť – sladká
 • tropizmus – pečeň, slezina, srdce (ľadviny, žalúdok)

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Chaga ( ryšavec šikmý, Inonotus obliquus, Kabanoanatake) je drevokazná chorošovitá huba, ktorá rastie hlavne na brezách.

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou dvojitej extrakcie (najprv sa extrahuje vodou a následne alkoholom) ponúkame vysoko kvalitný výťažok z chagy v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

 • min. 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %)
Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu v kapsulách
Hmotnosť obsahu netto: 61,8g
 
Zloženie v 1 kapsule:
ChagaInonotus obliquus, 100% čistý extrakt - 500mg
Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov
 

O Čage

Chaga vytvára najprv viacročné až 35 centimetrové plodnice až neskôr, keď strom odumiera a podhubie sa dostalo hlboko pod kôru, sa tvoria dokonalé plodnice. Pochádzajú z oblasti Ruska a Sibíra, bežne sa s ňou stretávame aj na severe Poľska a inde. Chaga je súčasťou tradičnej ruskej medicíny už niekoľko storočí. Najviac ju využíva ľud Khanty, pre ktorý je veľmi cenná a cenená. Chaga je bohatá na veľké množstvo bioaktívnych látok, okrem vitamínov a minerálov obsahuje aj melanín, vďaka ktorému je tmavý, triterpenové zlúčeniny betulín a kyselinu betulínovú, ktoré získava zo svojho hostiteľa brezy, obliquol, ďalej v ňom môžeme nájsť veľmi dôležité polysacharidy – beta glukány, flavonoidy, steroly či pteridin. Ako surovinu používame Chagu pestovanú na brezách na severe Číny (provincia Hei Long Jiang) a východnom Sibíri, kde je príroda človekom prakticky nedotknutá.

Dovoľujeme si Vás informovať, že na našom webe už nie je možné uvádzať tvrdenia, ktoré by mohli vyvolávať dojem akéhokoľvek liečebného účinku bylín alebo húb. Súčasná legislativa EÚ toto zakazuje. I napriek tomu, že tradičná čínska medicína funguje po tisícročia a je vyskúšaná na nespočetných pacientoch. Súčasne sa nesmú zmieňovať ani účinky dokázané súčasnými vedeckými štúdiami. Veríme ale v zdravý rozum našich zákazníkov. Podrobné informácie o bylinách a hubách vyhľadajte vo verejne dostupných zdrojoch na internete. Hodnotné informácie nájdete aj tu Tradičná čínska medicína.

 
vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop
 

Dávkovanie:

 • zvýšená dávka: 3–10 kapsule denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)
 • bežná dávka: 1–2 kapsule denne
 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsule užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým zeleným čajom
 • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.
Upozornennie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

medicinalna vitalna huba chaga mycomedica - tradicna cinska medicina - posilnenie pecene ladvin a srdca

 

 

 

Základy našej spoločnosti MycoMedica stoja na pevných pilieroch, ktorými sú:

KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ

Dôraz na životné prostredie

Vačšina našej hubovej suroviny pochádza z Číny. Pre súdobú Čínu nie je často ekológia životného prostredia prioritou. Je preto ťažké, ale zároveň nevyhnutné, hľadať na pestovanie medicinálnych húb úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu. MycoMedica používa predovšetkým huby pestované v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi, kde sú oblasti civilizáciou prakticky nedotknuté. Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými je potrebné hubovú surovinu bezpodmienečne chrániť.

Testovanie v Agrolabe 

Všetka hubová surovina, ktorú používame na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Tieto testy sme schopní na vyžiadanie predložiť.

Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab, sme teraz rozšírili o testovanie na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs), ktoré majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú spojitosť aj s kardiovaskulárnymi chorobami. Viď tu. 

Finálna výroba našich produktov prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Na výrobu používame štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.


Ako teda vybrať naozaj kvalitný produkt z medicinálnych húb?

Prášok alebo extrakt?

Pokiaľ chceme využiť čo najviac účinných látok z húb, musíme ich spracovať tak, aby sme narušili chitínový obal hubovej bunky. Človek nemá potrebné enzýmy na strávenie chitínu, takže pri trávení nedokáže uvoľniť účinné látky z bunkovej steny huby a vylúči ich. 

Možnosti spracovania:

a) odvary

Zo sušených húb je možné vyrobiť odvar. Na túto tradiční metódu je však potrebné veľké množstvo húb, aby sme dosiahli terapeutické účinky.

b) hubový prášok alebo biomasa

Sušené huby sa rozomelú na veľmi jemný prášok. Čiastočne sa tím naruší chitínový obal a telo je schopné z huby vyťažiť účinné látky.

c) extrakty 

Jemnou extrakciou horúcou vodou dokážeme prelomiť chitínovou bariéru a vyťažiť z huby maximálne množstvo účinných látok. Pri vačšine druhov húb je potrebné na konci procesu extrakcie vykonať ešte vyzrážanie etanolom (tzv. dvojitá extrakcia), keďže niektoré účinné látky sú vo vode nerozpustné.

Extrakcia je najoptimálnejším spracovaním húb na lekárske účely. Aj preto je drvivá vačšina lekárskych štúdií vykonávaná s extraktmi, a nie s hubovým práškom.

Hlavnými, ale zďaleka nie jedinými účinnými látkami medicinálnych húb sú polysacharidy (a to hlavne β-(1, 3)-D-glukány). Kým v sušenom prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidov v našich extraktoch ich je 30%.

Pádnym argumentom pre huby MycoMedica je aj to, že s našimi produktmi pracuje celý rad lekárov a terapeutov čínskej medicíny, ktorí s nimi majú tú najlepšiu skúsenosť. Viď tu.

Produkty MycoMedica používame sami aj v našej ordinácii, takže máme každodennú spatnú vazbu o ich priaznivých účinkoch.

Na čo si dať pri výbere pozor

Niektoré firmy používajú k úprave hubovej suroviny obyčajný škrob, aby dosiahli vyššieho percenta obsiahnutých polysacharidov. Bežné laboratórium rozdiel nespozná. Avšak táto surovina má minimálne terapeutické účinky. Pokiaľ vôbec nejaké má. Spolu s nemeckými kolegami podľa nového testujeme všetku hubovú surovinu, aby obsahovala len vysoko kvalitné hubové polysacharidy.

Niektoré čínske firmy k tomu, aby dosiahli mikrobiologickej čistoty extraktov, vystavujú huby pôsobeniu rádioaktívneho žiarenia, ktoré mikroorganizmy ničí. Zdôrazňujeme, že produkty MycoMedica nie sú ožarované v žiadnej fáze výroby.

Overené suroviny

Niektorí čínski výrobcovia nerešpektujú tradičné postupy výroby. Napríklad sušenie húb musí prebiehať pozvoľna a pokiaľ možno na slnku. Aj preto je pre nás dôležitá spolupráca len s preverenými pestovateľmi a spracovatelmi hubovej suroviny. Vo svojich produktoch nepoužívame žiadnu nepreverenú surovinu.


Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ neberieme na ľahkú váhu.

Vďaka tomu sme sa postupne stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z medicinálnych húb.


vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

certifikat kvality chaga mycomedica medicinalne huby tradicna cinska medicina

lieciva huba chagatop kvalita testovane v laboratoriu TCM mycomedica

RECENZIE

Od 20 rokov trpím Crohnovou chorobou, navštevujem lekára, ktorý praktizuje aj tradičnú čínsku medicínu a bola mi odporúčaná medicinálna huba Chaga , ktorá sa používa ako doplnok práve pri tejto chorobe. Som rád, že som našiel účinný a prírodný doplnok.


K tradičnej čínskej medicíne som bola zo začiatku pomerne skeptická, prečítala som si však vedecké štúdie, ktoré blahodárne účinky medicinálnych húb potvrdzujú. Na internete som našla aj skúsenosti ľudí a rozhodla som si u vás objednať hubu Chaga, ktorá má výborné účinky proti infekčným ochoreniam. Potvrdzujem po niekoľkomesačnom užívaní, že som na rôzne choroby podstatne menej náchylná ako pred užívaním. Objednávam


Liečivé huby beriem pravidelne. Osvedčenú mám hubu Shiitake aj Cordyceps, v súčasnej dobe mám časté črevné problémy. Niekoľkotýždňové užívanie huby Chaga podľa odporúčaného dávkovania mi pri mojich črevných problémov pomohlo.


Na odporúčanie lekárky som začala brať Chagu a Cordyceps. Pravidelne užívam po 2 kapsule a po 2 mesiacoch sa cítim podstatne lepšie. Mám viac energie a znížil sa mi krvný tlak. Pozitívne účinky som vypozorovala už po 2 týždňoch. Pokračujem v dávkovaní.


Hubu Chaga som vyhľadal kvôli jej protirakovinovým účinkom. Musím povedať, že som zo začiatku neveril, že by huba mohla mať také účinky, aké sú popísané na vašich stránkach. Chaga tiež posilňuje imunitu a v boji s touto chorobou je po osobnej skúsenosti huba naozaj účinná.


Hubu Chaga beriem kvôli jej vplyvu na infekčné ochorenia. Som rád, že som našiel prírodnú cestu k posilneniu imunity.


Dobrý deň, chcela by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť so sibírskou Chagou, ktorú užívam kvôli cukrovke. Mám cukrovku II. typu a mala som vysoké hodnoty, po pravidelnom užívaní vášho prípravku hodnoty radikálne klesli, takže nemôžem inak než odporučiť.


Chagu od firmy MycoMedica používam druhým mesiacom. Odporučil mi ju lekár, ktorý sa zaoberá tradičnou čínskou medicínou. Beriem ju ako podporný doplnok liečby rakoviny pri chemoterapii a naozaj mi pomáha lepšie znášať stavy po chemoterapii.


Dočítala som sa, že Chaga pôsobí hojivo a ochranne na žalúdočnú sliznicu, takže som ju začala brať kvôli žalúdočným vredom a nemôžem si ju vynachváliť, naozaj zaberá, budem si objednávať ďalšie balenie.


O medicinálnych hubách som sa dozvedela od kamarátky, ktorá na ne nedá dopustiť. Po konzultácii som sa rozhodla vyskúšať hubu Chaga kvôli črevným problémom. Beriem 2 tablety denne tretí mesiac a zbavila som sa problémov. Ďakujem teda kamarátke za radu a aj vám za kvalitný produkt.


Dobrý deň, dovoľte aby som Vám poďakovala za Vaše huby Chaga a Coriolus. Dávam ich svojmu chorému manželovi na Crohnovu chorobu. Jeho stav sa postupne a hlavne viditeľne zlepšuje. Určite pri nich ešte nejakú dobu vydržíme.


Coriolus, Reishi a Chagu používam ešte len 3 mesiace pri karcinóme hrubého čreva, zatiaľ je stav stabilný. Hlavne sa nezhoršuje.


Som veľmi spokojná s vašou Chagou, beriem ju spolu s Hericiom na tráviace ťažkosti typu „oheň v žalúdku", ako hovorí moja terapeutka čínskej medicíny, ktorá mi aj tieto huby odporučila. Pálenie záhy, reflux postupne mizne. A hlavne bonusom navyše je aj to, že sa mi zlepšuje pleť.


Posielam pozdravy z Ostravy a veľké poďakovanie za odporúčanie kombinácie Chaga, Corioly a Reishi na reumatické bolesti kĺbov. Myslím, že mi pomohli aj dietetické odporúčania Vášho pána terapeuta.

K vybranému produktu sa hodí: