pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava


 

 

 

     KAMENNÁ PREDAJŇA

             SANSPORT

SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328

 


Otváracie hodiny predajne SANSPORT 

Po - Pi - 11:00 - 18:00
So - 9:00 - 12:00
Ne - ZATVORENÉ

facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIO Shiitake - prášok I MycoMedica®

Shiitake (húževnatec jedlý) je pre svoj vysoký obsah aminokyselín, vitamínov a minerálov nazývaná kráľovnou medzi hubami alebo elixírom života.

Oproti extraktu (Shiitake v pilulkách) má táto forma jemnejšie pôsobenie.

check-304167_640 intenzívna chuť

check-304167_640 bez pridaných látok a konzervantov

check-304167_640 najvyššia BIO kvalita

Testované v nemeckom Agrolabe.

Naša Shiitake sa pestuje na organickom substráte. Základom tohoto substrátu je zmes pilín, organické pšeničné otruby, trstinový cukor a prírodný sádrovec. Pre výrobu našich extraktov používame plodnice.

Balenie: 100g

vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

Výrobca: MycoMedica®
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: shiitakepowder
Dostupnosť: do 5 dní
13.50 bez DPH
16.20 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

medicinalna vitalna huba shiitake mycomedica - tradicna cinska medicina - posilnenie imunity osteoporoza creva

Shiitake MycoMedica®

TČM verí, že Shiitake pomáha v boji s osteoporózou, pôsobí preventívne proti zubnému kazu, udržuje správne fungovanie črevnej mikroflóry.


Najbližšie k prírode

Shiitake je veľmi bohatá na potrebné esenciálne aminokyseliny, minerálne látky aj vitamíny skupiny B a tiež provitamín D2.

Obsah balenia: 100g BIO prášku z plodnice Lentinula edodes (biomasa/powder)

Pomocné látky: bez pomocných látok, aditív a konzervantov


O Shiitake

Shiitake je veľmi bohatá na potrebné esenciálne aminokyseliny, minerálne látky aj vitamíny skupiny B a tiež provitamín D2. Ďalšími látkami, ktoré je možné nájsť v Shiitake sú napr. purínový alkaloid eritadenin, polysacharidy - beta glukány, kam sa radí lentinan ai.

Kvalita našich produktov a spokojnosť zákazníkov má pre nás najvyššiu prioritu. Všetky naše produkty sú pravidelne testované na ťažké kovy, pesticídy a iné látky zaťažujúce ľudský organizmus. Tento produkt spĺňa navyše kritériá pre BIO.

Produkt ekologického zemedelstvi - BIO kvalita hubovej suroviny
Produkt ekologického zemedelstvi - BIO kvalita hubovej suroviny

Dovoľujeme si Vás informovať, že na našom webe už nie je možné uvádzať tvrdenia, ktoré by mohli vyvolávať dojem akéhokoľvek liečebného účinku bylín alebo húb. Súčasná legislativa EÚ toto zakazuje. I napriek tomu, že tradičná čínska medicína funguje po tisícročia a je vyskúšaná na nespočetných pacientoch. Súčasne sa nesmú zmieňovať ani účinky dokázané súčasnými vedeckými štúdiami. Veríme ale v zdravý rozum našich zákazníkov. Podrobné informácie o bylinách a hubách vyhľadajte vo verejne dostupných zdrojoch na internete. Hodnotné informácie nájdete aj tu Tradičná čínska medicína.

 
 
vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop
 

Dávkovanie:

  • 1 - 3 g denne s minimálnym polhodinovým odstupom od jedla, rozmiešať  v cca 1dcl vody a vypiť  (1 zarovnaná kávová lyžička = 2 g prášku)
  • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
  • užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle)
  • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.
Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporučané denní dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

medicinalna vitalna huba shiitake mycomedica - tradicna cinska medicina - posilnenie imunity osteoporoza creva

 

 

Základy našej spoločnosti MycoMedica stoja na pevných pilieroch, ktorými sú:

KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ

Dôraz na životné prostredie

Vačšina našej hubovej suroviny pochádza z Číny. Pre súdobú Čínu nie je často ekológia životného prostredia prioritou. Je preto ťažké, ale zároveň nevyhnutné, hľadať na pestovanie medicinálnych húb úplne čistú a priemyslom nedotknutú prírodu. MycoMedica používa predovšetkým huby pestované v provinciách Fujian, Anhui a Jiangxi, kde sú oblasti civilizáciou prakticky nedotknuté. Pesticídy, ťažké kovy, mikroorganizmy, plesne, rádioaktivita, to sú nebezpečenstvá, pred ktorými je potrebné hubovú surovinu bezpodmienečne chrániť.

Testovanie v Agrolabe 

Všetka hubová surovina, ktorú používame na výrobu našich hubových produktov, je pred spracovaním testovaná v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Tieto testy sme schopní na vyžiadanie predložiť.

Klasické testy, ktoré vykonáva nemecký Agrolab, sme teraz rozšírili o testovanie na polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs), ktoré majú karcinogénne účinky, môžu ovplyvniť vývoj plodu a majú spojitosť aj s kardiovaskulárnymi chorobami. Viď tu. 

Finálna výroba našich produktov prebieha za najprísnejších hygienických podmienok v Českej republike. Na výrobu používame štandardy ISO 9001/2009, certifikované HACCP a systém kvality IFS.


Ako teda vybrať naozaj kvalitný produkt z medicinálnych húb?

Prášok alebo extrakt?

Pokiaľ chceme využiť čo najviac účinných látok z húb, musíme ich spracovať tak, aby sme narušili chitínový obal hubovej bunky. Človek nemá potrebné enzýmy na strávenie chitínu, takže pri trávení nedokáže uvoľniť účinné látky z bunkovej steny huby a vylúči ich. 

Možnosti spracovania:

a) odvary

Zo sušených húb je možné vyrobiť odvar. Na túto tradiční metódu je však potrebné veľké množstvo húb, aby sme dosiahli terapeutické účinky.

b) hubový prášok alebo biomasa

Sušené huby sa rozomelú na veľmi jemný prášok. Čiastočne sa tím naruší chitínový obal a telo je schopné z huby vyťažiť účinné látky.

c) extrakty 

Jemnou extrakciou horúcou vodou dokážeme prelomiť chitínovou bariéru a vyťažiť z huby maximálne množstvo účinných látok. Pri vačšine druhov húb je potrebné na konci procesu extrakcie vykonať ešte vyzrážanie etanolom (tzv. dvojitá extrakcia), keďže niektoré účinné látky sú vo vode nerozpustné.

Extrakcia je najoptimálnejším spracovaním húb na lekárske účely. Aj preto je drvivá vačšina lekárskych štúdií vykonávaná s extraktmi, a nie s hubovým práškom.

Hlavnými, ale zďaleka nie jedinými účinnými látkami medicinálnych húb sú polysacharidy (a to hlavne β-(1, 3)-D-glukány). Kým v sušenom prášku je cca 0,5‒3 % polysacharidov v našich extraktoch ich je 30%.

Pádnym argumentom pre huby MycoMedica je aj to, že s našimi produktmi pracuje celý rad lekárov a terapeutov čínskej medicíny, ktorí s nimi majú tú najlepšiu skúsenosť. Viď tu.

Produkty MycoMedica používame sami aj v našej ordinácii, takže máme každodennú spatnú vazbu o ich priaznivých účinkoch.

Na čo si dať pri výbere pozor

Niektoré firmy používajú k úprave hubovej suroviny obyčajný škrob, aby dosiahli vyššieho percenta obsiahnutých polysacharidov. Bežné laboratórium rozdiel nespozná. Avšak táto surovina má minimálne terapeutické účinky. Pokiaľ vôbec nejaké má. Spolu s nemeckými kolegami podľa nového testujeme všetku hubovú surovinu, aby obsahovala len vysoko kvalitné hubové polysacharidy.

Niektoré čínske firmy k tomu, aby dosiahli mikrobiologickej čistoty extraktov, vystavujú huby pôsobeniu rádioaktívneho žiarenia, ktoré mikroorganizmy ničí. Zdôrazňujeme, že produkty MycoMedica nie sú ožarované v žiadnej fáze výroby.

Overené suroviny

Niektorí čínski výrobcovia nerešpektujú tradičné postupy výroby. Napríklad sušenie húb musí prebiehať pozvoľna a pokiaľ možno na slnku. Aj preto je pre nás dôležitá spolupráca len s preverenými pestovateľmi a spracovatelmi hubovej suroviny. Vo svojich produktoch nepoužívame žiadnu nepreverenú surovinu.


Naše heslo KVALITA - BEZPEČNOSŤ - ÚČINNOSŤ neberieme na ľahkú váhu.

Vďaka tomu sme sa postupne stali najvýznamnejším východoeurópskym výrobcom produktov z medicinálnych húb.


vitalne huby znacky mycomedica testovana kvalita medicinalne liecive podla tradicnej cinskej mediciny predajna bratislava eshop

lieciva huba shiitake kvalita testovane v laboratoriu TCM mycomedica liecba osteoporozy zvysenie imunity

RECENZIE

Už od detstva ma trápi oslabená imunita. Tá mala za následok celý rad chorôb, stačilo, aby sa ochladilo a bola som chorá. Opakované choroby som sa snažila riešiť prírodnou cestou a narazila som na hubu Shiitake. Zaujali ma jej vlastnosti, dočítala som sa, že pôsobí protivírusovo a protibakteriálne. Začala som ju užívať spoločne s hubou Cordyceps a veľmi rýchlo som pocítila zmenu. Už nechytím kadejakú chorobu a celkovo sa cítim lepšie.


Kapsule Shiitake som si objednala ako podporný doplnok na liečbu rakoviny. Po chemoterapii nepociťujem toľko vedľajších účinkov, takže budem pokračovať v dávkovaní.


Shiitake beriem kvôli osteoporóze, údajne má zmierňovať ochorenie, zlepšenie som pocítil už po mesiaci užívania.


Pán Schirlo mi odporučil užívať Shiitake kvôli vysokému cholesterolu. Keďže som do seba nechcel dostávať prášky, rozhodol som sa Shiitake vyskúšať a som veľmi spokojný. Pri pravidelnom odporúčanom dávkovaní naozaj došlo k zníženiu hladiny cholesterolu.


Hubu Shiitake používam občas v kuchyni, mám rada jej zvláštnu chuť. Zaujali ma jej pozitívne účinky, a tak som začala brať aj kapsule. Predtým som bola dosť náchylná na prechladnutie a keď sa niekto z rodiny prechladol, okamžite som bola prechladnutá tiež. Vďaka užívaniu Shiitake už nie som chorá a cítim sa lepšie.


Dobrý deň, pracujem vo veľkej firme na pozícii manažéra. S tým však súvisí častá únava, často prídem domov a musím si ísť hneď ľahnúť. Manželka sa zaujíma o tradičnú čínsku medicínu a navrhla mi, aby som vyskúšal medicinálne huby. Objednal som si teda hubu Shiitake, ktorá sa používa aj v čínskej a japonskej kuchyni. Účinky sa naozaj dostavili a musím konštatovať, že pociťujem viac energie. Odporúčam.


Shiitake som začala užívať kvôli vysokému tlaku. Verím, že naozaj zaberá, objednám si ďalšie balenie.


Na internete som sa dočítal, že Shiitake má vplyv aj na akné. Hľadal som, kto medicinálne huby ponúka a narazil som na stránky MycoMedica. Poradili mi, aby som Shiitake užíval spolu s hubou Polyporus a musím povedať, že naozaj vidím zlepšenie a to som už vyskúšal kadečo.


Liečim sa na cholesterol, podľa odporúčania som začala užívať 3 kapsule denne. Po mesiaci a pol užívania sa mi hladina cholesterolu znížila, takže nemôžem inak než odporučiť.

K vybranému produktu sa hodí: