pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava


 

 

 

     KAMENNÁ PREDAJŇA

             SANSPORT

SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328

 


Otváracie hodiny predajne SANSPORT 

Po - Pi - 11:00 - 18:00
So - 9:00 - 12:00
Ne - ZATVORENÉ

SKRÁTENÉ OTVÁRACIE HODINY

PONDELOK  17.6.2024 - 14:00 - 18:00

facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salomon running backpack finder - Ako si vybrať bežecký batoh Salomon

AKO SI VYBRAŤ BEŽECKÝ BATOH?

Batohy, alebo hydratačné vaky sú už dnes pre trailrunning nevyhnutnosťou. Hoci pri cestnom behu, či maratónoch sú používané pomenej. Akoto, že existuje takýto rozdiel v používaní? Po článku ,,Ako si vybrať bežeckú obuv?" je tu pár rád, ako si vybrať ideálny bežecký batoh.


CESTNÝ BEH

Pre krátke mestské behy (menej ako hodinu)

Ak bežíte po trati, Váš batoh ostáva mimo trate. Nie je dôvod nosiť ho so sebou. Pre krátke mestské behy (menej ako hodinu) tiež nebudete batoh potrebovať. Postačí Vám opasok, ktorý Vám odnesie vodu v prípade horúceho počasia, prípadne niečo menšie na zjedenie.

Pozrite si nášu ponuku:

OPASKY

Dlhšie behajúci mestskí bežci

Dlhšie ako hodinu behajúci mestskí bežci by mali pozerať po 2 až 5 litrovej bežeckej veste. Tá by mala určite stačiť na zabezpečenie dostatočnej hydratácie. Vesty sú nastaviteľné a priliehajú na telo. Preto sú i počas dlhšieho behu veľmi pohodlné.

Pozrite si nášu ponuku:

VESTY


INDIVIDUÁLNY TRAILRUNNING

hydratacia pocas individualneho trailrunningu

Trailoví bežci musia byť viac sebestační, ako tí mestskí. Nie je to len otázka hydratácie, ale treba dávať pozor aj na svoju bezpečnosť. Na beh sa treba vybaviť zásobami, patričnými k svojmu prostrediu. Niektoré bežecké závody vyžadujú povinný zoznam výstroje z bezpečnostných dôvodov.

,,HYDRATAČNÁ VESTA, ALEBO MULTIFUNKČNÝ BATOH?"

Ak hľadáte ideálnu hydratáciu pre trailrunning, máte na výber z dvoch konceptov: vesta, alebo batoh.

bezecke vesty salomon trailrunning

Hydratačné vesty sú špeciálne nadizajnované na beh. Nosia sa vo vyššej časti chrbta, sedia priľnuté na tele a neobmedzujú voľnosti pohybu pri behu. Nezabudnite, že si potrebujete vybrať správnu veľkosť. Väčšinou sedí s veľkosťou vrchnej časti oblečenia, ktoré nosievate.

Pozrite si náš výber modelov:

VESTY

bezecke multifunkcne batohy salomon trailrunning

Multifunkčné batohy sú viac univerzálne a dajú sa použiť pri viacerých športoch. Je to dobrá voľba ak s trailrunningom práve začínate. Treba počítať s tým, že batoh sa viac pohybuje, čo môže začať byť po určitom čase nepríjemné, či v horšom prípade môže začať odierať. 

Pozrite si náš výber modelov:

BATOHY


AKO SI MÁM VYBRAŤ OBJEM BATOHU?

Kapacita Vášho bežeckého batohu závisí od dĺžky behu. Ak beháte preteky, treba pozerať aj na vzdialenosť občerstvovacích stanovíšť.

Menej ako 1 hodina behu   >>>   Opasok / 2 l 

1 - 2 hodiny behu   >>>   2 - 5 l

3 hodiny behu   >>>   6 - 10 l

Ultra Trail / Beh mimo vyznačených trás   >>>  12 l + 


... A ĎALŠIE FUNKCIE:
PORUKE VTEDY KEĎ ICH POTREBUJETE 

V dobrom bežeckom batohu by ste mali mať na dosah ruky všetko bez toho, aby ste si ho museli dávať dole. Ak si jedlo, vodu, extra vrstvu oblečenia, alebo paličky atď. vytiahnete bez problémov počas behu, zvýši to Vašu efektivitu na trati. Batohy majú tiež množstvo úložných priestorov. Je na Vás, čo si do nich dáte, len sa uistite, že to nebude niečo čo určite nebudete potrebovať.

 HYDRATÁCIA

soft flask - salomon flasa

FĽAŠKA

Mať fľašku s vodou v prednej časti je tá najpraktickejšia možnosť hydratácie. Veľa viest má z tohoto dôvodu 2 fľašky vpredu na popruhoch. Tie si viete predĺžiť pomocou slamky ,,SOFT FLASK SPEED STRAW" s nastaviteľnou dĺžkou pre maximálny komfort.

Pozrite si nášu ponuku:

FĽAŠKY

camel bag - reservoir - salomon

REZERVOÁR

Ak používate na hydratáciu rezervoár, ktorý je umiestnený v chrbtovej časti, musíte ho dostatočne zabezpečiť proti pohybu a žblnkaniu. Mnoho viest má na rezervoár vrecko so závesným uškom a úchytmi na zredukovanie nechceného pohybu.

Pozrite si nášu ponuku:

REZERVOÁRE

opasky na behanie - ulozne priestory - salomon

VRECKÁ

Dobre zvolený batoh, opasok, či vesta má umiestnené vrecká tak, že pri vyberaní jedla, vody, alebo vetrovky máte všetko blízko poruke a nemusíte zastavovať.

drziak na bezecke palice salomon

DRŽIAKY NA PALICE

Ak radi behávate s trekovými palicami, hľadajte batoh, ktorý Vám umožní palice bezpečne odniesť. Taktiež môžete využiť tulec ,,CUSTOM QUIVER", kompatibilný s batohom S/LAB SENSE. Ak paličky nepotrebujete, necháte quiver doma.


Salomon running backpack finder - Ako si vybrať bežecký batoh Salomon

Filter
Cena