pomocnik vyberu spravnej bezeckej trailovej a cestnej obuvi salomon bratislava


 

 

 

VÝDAJNÉ MIESTO SANSPORT

SANSPORT
Molecova 4/D
841 04 Bratislava - Karlova Ves

email kontakt sansport salomon napiste nam  E-mail: info@sansport.sk
telefon mobil kontakt phone sansport salomon zavolajte nam  Telefón: +421917500328


Otváracie hodiny

PONDELOK - 11:00 - 18:00
UTOROK - 11:00 - 18:0
STREDA - 11:00 - 18:00
ŠTVRTOK - 11:00 - 18:00
PIATOK - 11:00 - 18:00
SOBOTA - 9:00 - 12:00
NEDEĽA - ZATVORENÉ 


facebook salomon sk sansport sportovy eshop predajna

 instagram sansport salomon sk bratislava 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zelený čaj - Extrakt I 60tbl

- 20% AKCIA

Green Tea Extrakt (Extrakt zo zeleného čaju) je skvelým zdrojom antioxidantov. Pripisuje sa mu celý rad zdravotných výhod – od podpory zdravia srdca, pečene a mozgu až po zlepšenie vašej pokožky.

Extrakt zo zeleného čaju je jeho koncentrovaná forma, len jedna kapsula obsahuje rovnaké množstvo účinných látok ako priemerná šálka zeleného čaju.

- zlepšuje metabolizmus
- doplnok k redukčnej diéte
- posiľňuje funkcie mozgu

Balenie: 60 rastlinných kapsúl
Dávkovanie: 1 kapsula denne počas jedla

diatom plus predaj vyzivovych doplnkov predajna bratislava eshop kremelina +

 

Výrobca: Diatom Plus
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: greentea
Dostupnosť: skladom 4 ks
6 bez DPH
7.20 ks
Pôvodná cena 9, Zľava 20 %
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Zelený čaj v rastlinných kapsuliach I Diatom Plus

Balenie: 60 rastlinných kapsúl


História zeleného čaju sa začala písať u starých Číňanov. Okolo roku 800 n.l. ho začali používať i Japonci a pomocou neho liečiť rôzne choroby. Má zelený čaj naozaj taký výrazný blahodárny účinok pre náš organizmus?

Vďaka ktorým prospešným látkam môžeme zelený čaj nazývať ,,zázračný nápoj"?

Tannin
Catechin, nazývaný aj Tannin je bioflavonoid, ktorý má antibakteriálne aj antioxidačné účinky. Zamedzuje rastu rakovinotvorných buniek, znižuje hladinu cholesterolu v tele, čistí upchaté cievy a tepny, a tým umožňuje hladký prietok krvi. Niektoré štúdie preukázali, že catechin môže pomáhať predchádzať mŕtviciam, srdcovým infarktom, krvným zrazeninám, a dokonca srdcovým ochoreniam. Čajové lístky produkujú catechin, aby sa chránili pred ultrafialovým žiarením. Obsahujú ho všetky japonské čaje, najviac však tie, ktoré sú pestované na priamom slnečnom svetle. Táto látka sa najlepšie uvoľňuje vo vode pri teplote okolo 75-80°C.

Odstraňovanie voľných radikálov
Voľné radikály sú silným oxidačným činiteľom v tele, spôsobujú mnoho chorôb medzi nimi aj starnutie a tvorbu vrások. Vznikajú pri vystavovaní ultrafialovému žiareniu, a tiež pri starnutí, fajčení aj pri prílišnom pití alkoholu. Ak chcete odstrániť voľné radikály, ktoré sa vo vašom tele vytvárajú, jedzte potraviny, ktoré majú silný antioxidačný účinok. Medzi dobre poznáme antioxidanty patria catechin a Vitamín C. Ich zdrojom sú japonské zelené čaje.

Zníženie cholesterolu
Je známe, že prílišné množstvo cholesterolu spôsobuje artrózu, srdcové záchvaty a mŕtvicu. Ale nie všetky druhy cholesterolu škodia zdraviu. HDL cholesterol má pozitívne účinky na zdravie človeka, zatiaľ čo LDL cholesterol zdraviu škodí. Príliš veľa LDL cholesterolu môže spôsobiť v tele okysličovanie buniek, čo vedie k artróze. Catechin, ktorý je obsiahnutý v japonských čajoch, zabraňuje vytváraniu škodlivého LDL cholesterolu, a preto je vhodnou prevenciou proti artróze, okrem toho ale pomáha zvyšovať obsah zdraviu prospešného HDL cholesterolu v tele.

Redukcia tukov
Mnohé štúdie dokázali, že pitie čajov obsahujúcich catechin podporuje spaľovanie energie u ľudí aj u zvierat. Tiež redukuje tuky v tele a zažívacom systéme. Je dokázané, že catechin pohlcuje škodlivé látky v pečeni a podporuje metabolizmus.

Antibakteriálne a sterilizačné účinky
Catechin má silné antibakteriálne a sterilizačné účinky na mikróby a baktérie. Je účinný proti vírusovým ochoreniam, a tiež sa dá použiť ako prevencia proti infekciám.

Antivírusové účinky
Štúdie dokázali, že catechin tiež chráni pred vírusovými ochoreniami. Popíjanie japonských čajov je vhodnou prevenciou proti chrípke a bežným nachladnutiam ako angína, kašeľ, či upchatie nosových dutín. Pomáha zmierňovať príznaky týchto chorôb. Zmierňuje alergie. Ďalšou vlastnosťou catechinu je zmiernenie príznakov alergií vrátane svrbenia a kýchania.

Ústna starostlivosť
Šálka zeleného čaju po jedle predchádza množeniu baktérií, ktoré spôsobujú choroby ako paradentóza alebo zápach z úst. Catechin efektívne chráni ústnu dutinu. Znižuje množstvo kyselín v ústach, ktoré ničia zubnú sklovinu. Tiež udržuje vaše zuby silné a zdravé.

Teanín
Čaj je jediná rastlina, ktorá produkuje amino acid teanín známy tiež ako teanín alebo L - teanín. Theanín stimuluje alfa mozgové vlny, ktoré sú spojené s relaxáciou, ale zároveň udržujú človeka v bdelom stave. Pomáha uvoľňovať myseľ a zrýchľuje reakcie človeka. Kým catechin chutí trpko, teanín je sladký. Tieto dva prvky vytvárajú perfektne vyváženú chuť čaju. Opätovné pokusy dokázali, že teanín má pozitívne účinky na myseľ a zlepšuje pamäť. Pokusy ďalej ukázali, že alfa vlny vzrastajú 40 minút po konzumácii theaninu. Ľudia môžu brať ako výhodu to, že hoci sa rozhodnú relaxovať, ich mozog funguje rovnako výkonne, ako keby pracovali.
Skúste si dať šálku zeleného čaju 40 minút pred prácou či učením. Nebudete veriť ako môže byť šálka zeleného čaju, ktorý obsahuje toľko kofeínu, tak upokojujúca! Theanín zmierňuje efekt kofeínu, ktorý spôsobuje podráždenosť či nervozitu, a upokojuje myseľ. Theanín sa uvoľňuje pri vysokých aj pri nízkych teplotách.

Vitamín C
Vitamín C, catechin a vitamín E pracujú spoločne na posilnení imunitného systému. Tieto tri živiny tiež dopomáhajú ku kráse vašej pokožky, pretože redukujú chyby pokožky, vrásky a poškodenia slnkom. Vitamín C, ktorý sa vyskytuje v zelenom čaji najčastejšie, je rozpustný vo vode a teplo, ktoré sa uvoľňuje pri príprave čaju, neznižuje jeho účinnosť.

Kofeín
Kofeín v zelenom čaji zvyšuje schopnosť koncentrácie, bdelosť a energiu. Vďaka stimulácii organizmu a jeho miernym diuretickým účinkom napomáha chudnutiu.

Bioflavonoidy
Bioflavonoidy obsiahnuté v zelenom čaji majú pozitívny účinok na zuby a ďasná. Ak chcete zamedziť tvorbe baktérií v ústnej dutine prípadne nepríjemnému zápachu z úst, stačí si vykloktať ústa zeleným čajom po vyčistení zubov.

Minerály
Okrem iného je čaj bohatý na minerály, obsahuje napríklad mangán, draslík a vápnik, čo pomáha okysličovať krv, regulovať srdcový tep, a tiež budovať silné kosti a zuby.

Dávkovanie
1 kapsla denne s jedlom


diatom plus predaj vyzivovych doplnkov predajna bratislava eshop kremelina +